Telnet

Bardzo ciekawą usługą internetową jest umożliwienie pracy ze swojego komputera na dowolnym komputerze w sieci, na którym korzystający z tejże usługi posiada własne konto.

Usługa ta, Telnet, została stworzona dla umożliwienia korzystania przez naukowców z szybkich superkomputerów – było to zresztą jedno z pierwszych zastosowań ARPANET-u.

Obecnie dzięki Telnetowi udostępniane są na przykład katalogi biblioteczne, głównie bibliotek uniwersyteckich w USA, dostępne są także płatne bazy danych na przykład Dialog.

Przyszłość Telnetu leży w umożliwieniu ludziom zdalnej pracy na komputerach znajdujących się w ich firmach bez potrzeby opuszczania własnego mieszkania. Usługa ta może również rozwinąć się w mediach i agencjach informacyjnych – wysłannik będzie mógł z miejsca, w którym przebywa przekazać relację nie tyle już za pomocą poczty elektronicznej, ale złożyć relację na komputerze stojącym w redakcji. Telnet pozwala firmom posiadającym wiele oddziałów stworzyć bazy informacji na jednym komputerze o dużej mocy, a pracownikom umożliwić pracę na nim poprzez sieć. Poważną wadą Telnetu jest możliwość pracy jedynie w trybie tekstowym.

Reklamy

About pracemagisterskie

Piszę prace magisterskie

Posted on Czerwiec 7, 2013, in Artykuły z marketingu and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: