FTP

Operacja ściągania z sieci na swój komputer oprogramowania (również plików zawierających grafikę albo muzykę) możliwa jest dzięki usłudze o nazwie FTP (File Transfer Protocol). Obok e-mail i telnet usługa ta jest jedną z trzech pierwszych w Internecie. Pomyślana jako umożliwienie transmisji plików pomiędzy swoimi własnymi kontami na różnych komputerach, zastosowanie FTP szybko zdominowane zostało przez publiczne udostępnianie w sieci zbiorów plików, które mógł skopiować każdy. Archiwa plików dostępnych w Internecie powstałe w ten sposób stały się bardzo popularne – to wpłynęło na ukształtowanie się obecnego charakteru Internetu jako przepastnego źródła powszechnie dostępnej informacji.

Archiwa FTP są jednymi z najbardziej istotnych zasobów sieciowych, jednak pliki wyszukuje się już przeważnie za pośrednictwem przeglądarek WWW co ułatwia tę operację.

W Internecie dostępnych jest tysiące serwerów FTP. Niektóre z tych serwerów zdobyły sobie jednak rangę szczególną – są to największe składnice oprogramowania. Cieszą się one ogromną popularnością i są bardzo często odwiedzane.

Reklamy

About pracemagisterskie

Piszę prace magisterskie

Posted on Czerwiec 8, 2013, in Prace dyplomowe z marketingu and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: